Wzrost i rozwój piersi

bielizna damskaBadania naukowe dowiodły że ​​wzrost tkanki piersi następuje w wyniku działania estrogenu, progesteronu, prolacin prostaglandyny i ludzkiego hormonu wzrostu. Ważne jest aby wszystkie z tych hormonów były w organizmie w odpowiedniej równowadze. Tylko prawidłowa równowaga umożliwia prawidłowy rozwój tkanki piersiowej. W okresie dzieciństwa estrogeny są wydzielane w małych ilościach. Po okresie dojrzewania jednak ilość estrogenów wydzielanych pod wpływem hormonów przysadki (FHS, LH) wzrasta około 20 razy lub więcej.
W tym czasie następuje rozwój narządów płciowych – zmiana z dziecka w dorosłego człowieka. Zewnętrzne narządy płciowe powiększają się. Wpływ estrogenów na piersi powoduje odkładanie się tłuszczu, rozwój zrębu tkanki piersi i wzrostu rozbudowany systemu sferoidalnego. Wraz z estrogenem, progesteron i prolaktyna są wydzielane w większych ilościach z jajników po okresie dojrzewania. Te dwa hormony są odpowiedzialne za rozwój zrazików i pęcherzyków płucnych z piersi określenia wzrostu i funkcjonowania tych struktur.
Progesteron promuje rozwój zrazików i pęcherzyków płucnych z piersi. Jednakże progesteron nie powoduje pęcherzyków mlekowych, chyba że jest stymulowany przez prolaktynę z przysadki mózgowej. Progesteron powoduje że piersi powiększają się częściowo z powodu zmian w zrazikach i pęcherzykach płucnych, ale także częściowo ze zwiększonego zatrzymywania płynów w tkankach podskórnych.
Naukowcy udowodnili, że pobudzanie receptorów estrogenowych w piersi estrogenów lub estrogenów podobne substancje (fitoestrogeny) może faktycznie zwiększyć rozmiar kobiecych piersi aż o 150%.
Dzięki temu każda kobieta może się cieszyć pięknymi piersiami nie ważne czy mają rozmiar 70A czy 90G. Każdy biust jest wyjątkowy i zasługuje na odpowiednią oprawę jaką jest bielizna damska:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *