Skarpetki i pantofelki

Skarpetki wystające z butów tak popularne w wielu krajach zaczynają wkraczać i na nasze Polskie “salony”. Z trudem bo z trudem ale powoli co odważniejsze kobiety, nie przejmujące się opinią innych, noszą na nogach tak kontrastowe zestawienie. My Polacy jesteśmy trochę mało odważnym krajem jeśli chodzi o innowacje stylowe. Zwykle ubieramy się tak aby nie szokować innych, bo tak ubiera się większość społeczeństwa. Założenie skarpetek do szpilek czy eleganckich butów to dla wielu z nas zero stylu i po prostu obciach. Czasami się zastanawiam dlaczego tak bardzo przejmujemy się opinią innych a nie mamy swojego zdania.
Tym bardziej że w stronę takiego kontrowersyjnego stylu poszli najwięksi projektanci tacy jak Dolce&Gabbana, Rodarte, Salvator Ferragamo, Marc Jacobs i Johathana Saundersa. Bo może wśród nas jest dużo kobiet którym ten styl się podoba ale nie wyjdą tak na ulicę bo “co powiedzą ludzie?”. Ale na szczęście są wśród nas odważni jak bardzo znana ostatnio z założenia skarpetek do eleganckich bucików Natalia Kukulska. Większość tak krytycznie patrząca na to zestawienie nie zauważa że Natalia zawsze jest bardzo stylowo ubrana, na czasie zgodnie z podążającymi trendami mody. Również Monika Brodka wprowadza nas w styl mody z wybiegów sławnych projektantów. Jej zestawienia są także zawsze bardzo stylowe i na czasie.

BIELIZNA
BIELIZNA DAMSKA
No i moja ulubienica Pani Nelly Rokita. Niech każdy mówi co chce ale to się nazywa mieć swój własny niepowtarzalny styl. Większość osób a już w szczególności stylistów krytykuje odważny styl Pani Rokity a ja mówię: “Brawo za odwagę i swój własny styl”. Bo czymże są styliści jak nie osobami narzucającymi trendy, mówiącymi co mamy nosić i z czym. Każdy sam powinien wiedzieć w czym się dobrze czuje, co mu odpowiada – nawet jeśli są to grube zimowe skarpetki założone do letnich sandałek. Nie bójmy się eksperymentować. Nie patrzmy co mówią o nas inni. Bo nie chodzi o to jak widzą nas inni tylko jak się sami czujemy w swoim “ubraniu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *