Pranie bielizny

bieliznaTak naprawdę najlepszym sposobem na pranie bielizny jest pranie ręczne w ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu, a następnie pozostawienie do wyschnięcia (mam na myśli powieszenie na sznurku).

Dlaczego jest to najlepszy wybór? To dlatego, że wszystkie materiały używane do wytworzenia bielizny są  elastyczne,  stretchowate i bardzo delikatne.

Ale dziś już mało która z nas pierze ręcznie. A i technologia jest tak dalece zaawansowana że pranie biustonoszy w pralce wcale im nie szkodzi. Pralki maja delikatne cykle i lepszą kontrolę temperatury wody. Ale pamiętajmy o kilku ważnych rzeczach zanim wrzucimy nasz piękny staniczek do pralki. Po pierwsze zawsze zapinajmy biustonosze. Te małe haftki jeśli pozostaną nie zapięte mogą zahaczyć o inne ubrania i je uszkodzić.  Nie wspominając już o tym że mogłyby poszarpać nasz biustonosz. Po drugie miejmy na względzie fakt że biustonosze, które posiadają fiszbiny lub jak kto woli druty czyli duża większość, narażają na zniszczenie nie tylko naszą bieliznę ale i pralkę. Taka fiszbina nie raz zahaczyła o bęben pralki i ją uszkodziła. Następnie należy umieścić biustonosz w specjalnym  worku na biustonosze i bieliznę. Dziś jest duży wybór różnych woreczków do prania bielizny. I ceny nie są wygórowane.

Pierzmy nasza bieliznę w letniej wodzie. W zimnej nam się nic nie wypierze a gorąca woda może doprowadzić do rozciągnięcia, skurczenia lub odbarwienia materiału.

Miejmy  w domu kilka woreczków. Każdy rodzaj bielizny pierzemy w oddzielnym woreczku to znaczy biustonosze z biustonoszem, pończochy z pończochami a figi z figami. Nie pierz tego wszystkiego w jednym woreczku.

Kolejna rzecz.  Jak często pierzesz swój biustonosz??? Nie musisz prać go po każdym jednorazowym użyciu. Wystarczy dopiero po trzech  użyciach. Ale nie noś trzy dni z rzędu tego samego biustonosza. Biustonosz potrzebuje 24 godzin na tak zwaną “regenerację”.

Pamiętajcie że  bielizna jest bardzo delikatna i wymaga odpowiedniego traktowania:) Od tego jak ją pierzecie zależy jej “żywotność”.

One thought on “Pranie bielizny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *