Zaczynamy od poprawnego dobrania rozmiaru biustonosza:)

Axami - biustonosz

Zakup w sieci dobrze dobranego biustonosza to wcale nie jest łatwa sprawa. Pewnie nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy ale aż 95% Polek kupuje źle dobraną bieliznę. Tak, tak. Aż taki duży jest odsetek Pań, które mają problem z dopasowaniem poprawnego rozmiaru. Przyczyn jest bardzo dużo począwszy od najprostszej – myślisz że wiesz jaki masz rozmiar i nie bierzesz pod uwagę innych opcji, że może być inaczej lub jak choćby i taka najprostsza, że Panie z większymi lub małymi biustami maja poprostu problem z kupieniem w sklepach stacjonarnych biustonosza w swoim rozmiarze. Dziś podpowiemy Ci jak w bardzo prosty sposób dobrać sobie prawidłowy rozmiar. Krok po kroku……….

1. Sprawa numer jeden to Twój obwód – czy wiesz, że jest to najważniejsza część biustonosza? On podtrzymuje Twoje piersi. Weź zwykły centymetr krawiecki i zmierz się pod biustem bardzo ciasno i na wydechu a potem odejmij od tego 5 cm. np. jeżeli po zmierzeniu masz 78 to odejmij od tego 5 cm i masz 73 i otrzymany wynik ZAWSZE ALE TO ZAWSZE zaokrąglamy w dół, więc Twój obwód to 70 cm. Czasami może Ci się wydawać, że nowy biustonosz, który mierzysz jest za ciasny ale pamiętaj o tym, że każdy ale to każdy biustonosz po kilkurazowym użyciu zawsze trochę Ci się rozciągnie.

2. Teraz miseczki – pamiętaj że miseczka to różnica pomiędzy obwodem piersi mierzonym luźno, w najszerszym miejscu, a obwodem stanika. Miseczka stanika powinna obejmować całą pierś. Jeśli fiszbina wbija się w pierś miseczka jest za mała. Biust nie może się wylewać z miseczki. Kupując biustonosz powinnaś też pomyśleć w jakim cyklu miesiąca właśnie jesteś. Twoje piersi w pewnych dniach są większe nawet o jeden rozmiar a potem wracają do swoich “stałych” rozmiarów. Nie kupuj wtedy większej miseczki!!!

3. Ramiączka – ogólnie rzecz biorąc jeżeli ramiączka wpijają Ci się w ciało to znaczy że Twoje piersi są źle podtrzymane. To oznacza, że obwód biustonosza został przez Ciebie źle dobrany. Przy większych piersiach staraj się kupować ramiączka szerokie i nieodpinane – zapewnią Ci one większy komfort noszenia i lepiej podtrzymają ciężkie piersi.

Masz bóle pleców? Boli Cię głowa? A może masz skrzywienie kręgosłupa? A czy wiesz, że przyczyna Twoich dolegliwości może być właśnie nieprawidłowo dopasowany biustonosz? Czy wiesz, że taki biustonosz deformuje Twoje piersi?
Pamiętaj, że rozmiar 70C to nie to samo co 75C. Wraz ze zmianą obwodu zmienia się rozmiar miseczki.
Np. 70C to 75B.

A teraz lekcja prawidłowego zakładania biustonosza:)

Pochyl się delikatnie do przodu tak aby Twoje piersi “wpłynęły” do miseczek. Potem zapnij z tyłu na ostatnią haftkę. Następnie lewą ręką ułóż prawą pierś a potem prawą ręką dobrze ułóż lewą pierś. I zostało Ci już tylko dopasowanie ramiączek:) Ściągnij je tak aby dobrze leżały i nie zsuwały Ci się z ramion ale też tak aby nie wpijały Ci się w ciało:) W taki sposób każda kobieta powinna codziennie zakładać biustonosz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *